Běh, bazén nebo třeba fitness a posilovna?

Běh, bazén nebo třeba fitness a posilovna?

Neexistuje žádný počet způsobů, jak být fyzicky aktivní. Pokud chce někdo začít sportovat nebo jen aktivně žít, má plnou škálu možností. Sportování nezahrnuje mnoho peněz. Nejčastěji je překážkou prostě nedostatek vůle a motivace. Jednou z nejjednodušších aktivit je běh, který je velmi módní.

K běhu je třeba přistupovat opatrně, zvláště pokud s ním teprve začínáte. Na koupaliště může určitě každý. Cvičení v bazénu nemá prakticky žádné kontraindikace. Voda tlumí klouby, takže basovat může každý. Pro ty, kteří chtějí být aktivní, je na výběr také několik desítek různých typů fitness. A vždy můžete jít do tradiční tělocvičny.

Ke každému sportu je potřeba ochota a sebezapření. Bez správné motivace jakýkoli pokus o fyzickou aktivitu jednoduše selže. Pro začátečníky doporučujeme bazén. Můžete plavat a cvičit ve vodě.

Triatlon – tři druhy sportu pro dobrou kondici

Pro pokročilé sportovce doporučujeme zajímat se o triatlon. O tomto sportu slyšel snad každý, kdo sleduje reportáže z atletických soutěží nebo olympijských her. Triatlon je dnes stále populárnější i mezi sportovními amatéry.

Pro tento sport musíte být v dobré kondici. Běhat, plavat a jezdit na kole se přece musí. Triatlon se skládá ze tří sportovních disciplín a každá soutěž má své vlastní stanovené vzdálenosti, které je třeba urazit určitým způsobem. Určitě je to vytrvalostně sport určený pro opravdové sportovce. I když se bavíme o triatlonu pouze v amatérské verzi.

Dnes je triatlon velmi propagovaný. V mnoha polských městech se pořádají soutěže, kterých se účastní stovky lidí. Nestačí říci, že drtivá většina zvládá absolvovat určenou trasu. Cvičením triatlonu jistě maximálně zlepšíte svůj kondiční výkon.

BMI – co je to index tělesné hmotnosti?

Index tělesné hmotnosti je faktor, který umožňuje vypočítat vhodnou tělesnou hmotnost pro konkrétní osobu. K výpočtu tohoto poměru stačí výška a hmotnost. Výsledek získaný akcí podle příslušného vzorce by měl být uveden do grafu správné hmotnosti.

Hmotnostní tabulky se liší v závislosti na pohlaví a věku měřené osoby. Dnes je BMI index trochu archaický a v dietetice se od jeho používání upouští. Přesto to byl po mnoho let faktor, podle kterého se určovala správná a žádoucí hmotnost. Body mass index se stále používá, ale jeho výpočet už ve skutečnosti není tak závazný jako dříve.

Ano, dostáváme informace o naší váze, ale dnes se provádí lékařský pohovor, abychom vypočítali požadovanou váhu. Dietetika a přístup ke zdravé tělesné hmotnosti se v posledních letech hodně změnily. Samozřejmě, co zůstalo stejné, je to, že nejdůležitější je cítit se se svou váhou dobře. Nadváha rozhodně neprospívá vašemu zdraví, ale také se nemůžete zbláznit.

Rady pro sportovní studenty