Doplňky stravy – jsou zdravé?

Doplňky stravy – jsou zdravé?

Co to vlastně jsou doplňky stravy? Slýcháme o nich během televizních a rozhlasových reklam, setkáváme se s nimi v lékárnách. Definice říká, že doplněk stravy je produkt, který se skládá ze živin a je s ním zacházeno jako s doplňkem běžné stravy. Měl by obsahovat živiny, také mikroelementy a vitamíny – to vše musí být vhodným doplňkem každodenní stravy, zejména u osob vystavených vysoké fyzické námaze, např. sportovců.

Strava sportovců je často speciálně sestavena a obsahuje ty složky, které jsou nezbytné pro budování postavy, hmoty a zvýšení efektivity svalové práce. Doplňky tento proces podporují, ale nejsou to samé jako živiny.

Doplňky jsou dostupné ve formě šumivých tablet, kapslí, tekutin a prášků k rozpuštění ve vodě. Je také důležité, aby při doplňování stravy dítěte měly tyto produkty dobrou rozmanitost ovocných příchutí. Jsou určeny pro každého, kdo z nějakého důvodu není schopen poskytnout svému tělu patřičnou dávku specifických prvků.

Role doplňků stravy

Doplňky stravy jsou produkty dostupné v lékárnách, obchodech s potravinami, ale i se sportovním profilem a provozovnách provozovaných při posilovnách. Obsahují specifické složení – mohou to být proteinové doplňky, které vytvářejí bílkoviny, sacharidy, ve kterých jsou cukry. Mezi doplňky stravy patří také všechny vitamínové sady a multivitaminy, které pečují o pleť, vlasy a nehty.

Doplňky stravy jsou nezbytné v životě každého sportovce. Denní dávka jídla nemusí poskytnout dostatek energie a živin, proto je konzumace takového jídla výborným řešením. Před nákupem konkrétního produktu se však vyplatí zeptat se svého osobního trenéra nebo dietologa, zda naše sestava cviků opravdu potřebuje další „palivo“.

Doplňky stravy podporují regeneraci a rekonstrukci svalů a pomáhají budovat přiměřenou výkonnost celého těla. Jsou zdravotně nezávadné (pokud je užíváme v souladu s doporučeními) a lze je používat každý den.

Dárky pro sportovce – doplňky, pomůcky

Koupit dárek k narozeninám nebo jmeninám pro sportovce se nezdá složité – stačí vám permanentka do posilovny nebo konkrétní cvičební zařízení. Pokud však chceme udělat opravdové překvapení, stojí za to zajít do posilovny nebo sportovního obchodu a vybrat si něco, co bude skutečně přijato s velkou radostí.

Pokud chceme obdarovat profesionálního sportovce, můžeme myslet i na živiny, vitamíny nebo zdravé produkty, které pomáhají budovat hmotu a vytvářet sochu. Pokud si chcete koupit správné sportovní vybavení, vyplatí se zajít do posilovny a zeptat se, jaký bude ten správný dárek.

Možná se ukáže, že ta nejjednodušší řešení budou nejlepší – v poslední době oblíbené popruhy, také činky nebo upevněná závaží na zápěstí či chodidla jsou k dostání jak v posilovnách, tak ve sportovních obchodech. Stojí za to zeptat se trenérů přítomných v posilovně na nejlepší řešení pro muže nebo ženy. taková rada vám velmi pomůže při výběru správného sportovního vybavení.

Doplňky