Přírodní péče o pleť

Přírodní péče o pleť

Přírodní péče o obličej s použitím kosmetiky na bázi přírodních ingrediencí je stále častější alternativou pro lidi, kteří chtějí ustoupit od plné chemie, firemní kosmetiky. Přírodní metoda péče má mnoho výhod – v první řadě je to metoda, která nepoškozuje přirozenou ochrannou vrstvu pokožky.

Přírodní metody využívají ingredience, které často máme v našich domovech. Kde začít s přechodem na přírodní péči? Na začátek se vyplatí zajímat se o nabídku četných bylinkářských a lékařských prodejen, které nabízejí četnou přírodní kosmetiku a bylinné přípravky.

V Polsku je mnoho obchodů zabývajících se přírodní kosmetikou – v jejich nabídce jsou šampony, kondicionéry, vlasové a pleťové masky, mýdla na bázi přírodních olejů i pleťové vody s bambuckým máslem. Zejména ty druhé lámou rekordy oblíbenosti. Bambucké máslo je přírodní složka plná vzácných, vyživujících rostlinných olejů. Nezpůsobuje alergie.

Přírodní kosmetika – co si vybrat?

Přírodní kosmetiku si stále častěji kupují polští spotřebitelé. Je to způsobeno rostoucím povědomím o kosmetice a jejím působení na naši pokožku. Hodně se také mluví o skupinové kosmetice, napěchované umělými přísadami a konzervanty, které dráždí a způsobují alergie.

Přírodní kosmetika neobsahuje parabeny, barviva ani konzervační látky. Jsou založeny především na přírodních složkách: rostlinné oleje, rostlinné extrakty, extrakty, maceráty a vločkové extrakty. Tato kosmetika nedráždí pokožku a je ideální pro péči o citlivou, suchou nebo atopickou pokožku.

Jejich výhodou je také fakt, že neničí přirozenou ochrannou vrstvu epidermis. Mnoho z nich má přirozené částice květů nebo semen. Přírodní kosmetiku najdete v mnoha obchodech s přírodními produkty. Můžete si je vytvořit i sami – stačí trocha znalostí a vhodné přísady, jako jsou oleje nebo maceráty.

Domácí metody pro krásu

Existuje mnoho zajímavých domácích metod, jak naši pokožku oslnit, překvapit svou pružností a udržet vysokou úroveň hydratace. Díky ošetření, jako je použití pleťových vod a krémů, je možné dodat pokožce elasticitu zvenčí.

Vlastní péče o pleť má mnoho výhod – v první řadě ušetříme za drahá a často zcestná ošetření u kosmetičky. Za zmínku také stojí, že používáme kosmetiku vlastní výroby nebo zakoupenou v obchodech s přírodní kosmetikou. Kde začít? Důležité je pleť vyčistit – pomůže domácí peeling.

K jeho výrobě stačí trocha olivového oleje a přísady jako: cukr, mletá káva, mleté ​​mandle, kokosové vločky, mleté ​​ořechy. Jejich hrubá struktura vám umožní šetrně odstranit odumřelou kůži. Po peelingové kúře je nutné pokožku řádně hydratovat – k tomuto účelu se vyplatí používat přírodní bambucké máslo, které nedráždí a nezpůsobuje alergie.

Zdraví