Proteinová hmota

Proteinová hmota

Při zahájení tréninkového režimu v posilovně je prvním obdobím doba, kdy se práce zaměřuje především na rozvoj svalové hmoty. Toto je nejdůležitější období celého cyklu. Tehdy vzniká vše, co se v období redukce tuku odhalí.

Před zahájením cvičení se vyplatí masáž dobře naplánovat a připravit si vhodné zásoby na toto namáhavé období. K tomuto účelu je potřeba si nejprve připravit vhodný protein. Je hlavním stavebním kamenem svalové hmoty. I když mají správné suplementy, je třeba pamatovat na to, že nebudou plně účinné, pokud nebudou podpořeny správnou stravou.

V období budování svalové hmoty je základem jídelníčku především to, aby dodané kalorie výrazně převyšovaly denní potřeby těla. Je dobré si připomenout, že strava a pohyb jsou základem pro získání správné postavy a doplňky naše snažení jen podporují.

BCAA

V dnešní době mají lidé cvičící v posilovně a snažící se zlepšit vzhled svého těla kromě povinného cvičení a diety také možnost využívat různé druhy doplňků.

Na rozdíl od všeobecného mínění jde o opatření, která nemají negativní dopad na lidský organismus a mohou účinně pomoci tomu, kdo je umí používat a čeho lze díky nim dosáhnout. Jedním z nejoblíbenějších doplňků jsou BCAA. Tato aminokyselina působí jako specifická ochrana svalů před jejich rozpadem. Díky tomu se svalová hmota buduje rychleji a je odolnější. Toto opatření by mělo být provedeno především před a během tréninku.

Nejlepším řešením je zavést BCAA do těla v pauze mezi silovým a aerobním tréninkem. Doporučená denní dávka je 10g. Jako všechny doplňky, BCAA se také přirozeně vyskytují ve stravě. Je však obtížné jíst dostatek správných potravin, které tělu zajistí správnou dávku této aminokyseliny. Proto se vyplatí doplněk používat.

Spalování tuků

Nejčastějším důvodem snah souvisejících se zdravou stravou a aktivním životním stylem je nadbytek tělesného tuku. Právě tento zlověstný tuk je největším motivátorem k tomu, abychom se do sebe dostali a shodili zbytečné kilogramy, které nám deformují postavu.

Je však třeba pamatovat na to, že neexistuje žádná zlatá cesta, jak ztratit zbytečné válečky a jakékoli zázračné diety lze mezi pohádkami odložit. Pokud chcete spalovat tuky, musíte prostě dělat pořádnou práci. Stojí za to připomenout, že existují cvičení, která vám nejlépe umožní ztratit zbytečný tuk.

Tyto budou zahrnovat; Švihadlo, které vám umožní spálit až 400 kcal po dobu 30 minut, kombinuje kardio cvičení se silovým cvičením, musíte však pamatovat na to, že takové cvičení nemusí snížit váhu, protože svalová hmota roste, burpees, lezení do schodů, běh, který je je stále populárnější a právem, protože je to jednoduché a obecné rozvojové cvičení, které účinně snižuje tělesný tuk.

Doplňky