Sport je zdraví!

Sport je zdraví!

Sportování je jedním z nejdůležitějších prvků zdravého životního stylu. Působí příznivě na celý náš organismus, jak psychicky, tak fyzicky. Proto bychom to neměli vzdávat.

Celoroční sportování nám přinese hmatatelné benefity v podobě zdraví, vysportované postavy, správného fungování těla a pozitivního pohledu na svět. Sport spolu se stravou tvoří silný tandem, jehož vliv na náš život je neocenitelný. Pokud tedy jdeme na intenzivní trénink, nezapomínejme, že naše strava obsahuje hodně bílkovin, vitamínů, minerálů a vody.

Za představení stojí především libové drůbeží maso, vejce, banány, avokádo, datle a vysoce mineralizovaná voda, protože nám nejen dodají potřebné ingredience, ale také velmi zasytí. Provozování sportu také přispívá k motivaci společnosti a zdravé soutěživosti. Nezapomínejme, že sport by měl být spojen s potěšením, ne se stresem.

Sport nebo kniha, tedy o odpočinku

Odpočinek je docela náročný proces a zkazit ho může jen maličkost. Proto stojí za to hledat dokonalou aktivitu, díky které znovu získáme duševní rovnováhu a nabereme sílu do dalšího jednání. V první řadě bychom měli vypnout veškerá rušivá elektronická zařízení – telefon, počítač, tablet, televizi.

Naše mysl u nich vůbec nespočine. Kromě toho bychom si měli vyzkoušet mnoho forem relaxace, než se rozhodneme pro jednu konkrétní. Možná bude lepší malování nebo procházka než čtení. Zavedení určité odrůdy má také pozitivní vliv na naši mysl, protože rutina se časem unavuje.

Vhodné relaxační techniky najdeme při meditaci nebo lekcích jógy, ale pomoci nám může sportování nebo zahradničení. Odpočinek je základním prvkem zdravého životního stylu, protože nám pomáhá regenerovat mysl po náročném dni, ale také zlepšuje náš postoj ke světu, náladu a schopnost počítat. Pokusme se ji proto zařadit do svého života.

Práce a zdravý životní styl

Velmi často nedáme dopustit na zdravý životní styl prostřednictvím práce – je náročná, musíme jí věnovat hodně času nebo její pracovní doba je velmi nepravidelná. Existuje však několik způsobů, jak tyto dva aspekty sladit. Klíčem, který je zde nepostradatelný, je dobrá organizace času. Je známo, že se občas něco objeví náhle, ale neměli bychom se vzdávat stanoveného plánu.

Pokud vám tedy šéf zavolá, abyste okamžitě přišli do práce, a za 5 minut máme školení, odmítněme šéfa. Měli bychom se naučit být asertivní a kompromisní, spíše než být submisivní a vzdávat se svého života ve prospěch druhých. Dalším skvělým krokem je sdílení času.

Pokud bychom měli věnovat hodinu denně relaxaci, a takovou možnost nemáme, naučme se krátké relaxační techniky, které nám umožní odpočinek za 10-20 minut. Můžeme je použít v kanceláři nebo MHD. Samozřejmě nezapomínejme na další prvky, např. zdravé stravování. Je to klíč ke zdraví.

Zdraví