Nejlepší čas jít plavat – brzy ráno

Nejlepší čas jít plavat – brzy ráno

Fyzická aktivita se doporučuje vždy a pro každého. Nikdy neuškodí, když jeho intenzitu přizpůsobíme našim silovým a kondičním schopnostem. A co je nejdůležitější, každý by se měl starat o fyzickou aktivitu – protože je to velmi důležitý aspekt i z hlediska duševního zdraví.

Nejlepší jsou samozřejmě aerobní cvičení, tedy taková, která příznivě působí na oběhový systém, činnost srdce a krevní oběh kyslíku. Bazén je ideální pohybovou aktivitou pro lidi s obezitou. Díky vztlakové síle nezatěžujeme při cvičení klouby. Nejlepší čas jít na koupaliště je velmi brzy ráno. Ideálně si ráno před prací zajděte na čtyřicet minut do bazénu.

Taková fyzická aktivita nás pozitivně naladí na celý nadcházející den. Ráno bude také nejrychlejší proces čerpání energie z nahromaděné tukové tkáně. Zejména při koupání v bazénu bude nalačno. Poté bude tělo čerpat energii z již nahromaděných ložisek nespálené energie pocházející z tukové tkáně.

Jen tak na jaře

Po dlouhé zimě přichází dlouho očekávané jaro. Pro mnoho lidí, kteří neprovozují zimní sporty, je to takové období fyzické stagnace. Díky tomu se cítíme hůř nejen fyzicky, ale i psychicky. Jiné je, když v zimě také sportujeme. Když přijde jaro, hned se nám zase začne chtít žít.

Nejen příroda se probouzí k životu, ale také začínáme fungovat úplně jinak. Na jaře se život právě tak stává aktivnějším. Rádi jdeme na procházku nebo dokonce záměrně více chodíme a necháváme auta někde dál od cíle. Chcete žít na jaře a samozřejmě o tom musíte rozhodovat.

Lidé, kteří nejsou v zimě příliš aktivní, sní o jarním a letním období, kdy se s tím můžete vyrovnat. V zimě máte právo mnoho věcí nechtít. Ale když se objeví první jarní sluneční paprsky, stojí za to změnit svůj život a přepnout ho na fyzicky aktivní.

Co jíst po tréninku?

Každý praktik ví, že je velmi důležité poskytnout správné ingredience ihned po tréninku. Je to doba svalové regenerace těla po těžké zátěži, proto je vhodné tento proces podpořit dalšími makroživinami. Doba, za kterou bychom měli jíst po tréninku, je cca 15 minut, další po hodině.

To je doba, kdy tělo nejlépe vstřebává látky do těla. Taková jídla by měla obsahovat hlavně velké množství bílkovin. Nejlepším řešením jsou však proteinové doplňky nebo proteinový izolát, kvůli rychlosti vstřebávání. Někteří lidé volí hořkou čokoládu jako energetickou podporu, aby mohli pokračovat ve cvičení.

Výživným jídlem je správné množství vařené rýže. Banán poslouží i jako svačina po tréninku. Nejdůležitější je nedodávat tělu po tréninku tuky, což povede k menšímu vstřebávání důležitých makroživin. Taková jídla by se však měla přijímat pouze v tréninkové dny, protože potřeba tuku je nezbytná i ve správném jídelníčku.

Výcvik