Tělocvična pro začátečníky – bez přílišné zátěže

Tělocvična pro začátečníky – bez přílišné zátěže

Když jste v kulturistice začátečník, neměli byste se při prvních trénincích příliš namáhat. Návštěvě posilovny musí předcházet stanovení cíle. Můžete jít hubnout a můžete chodit, abyste si vybudovali svalnatou postavu.

Vaší prioritou by měl být výběr diety, nejlépe diety připravené dietologem. Teprve když je vše v pořádku po fyzické a nutriční stránce, můžete jít do opravdového tréninku. Měli bychom začít s malými zátěžemi, ale počet opakování nemusí být omezen na minimum. Ze začátku můžete strávit zhruba hodinu přísným tréninkem, třikrát týdně.

Poté, jak postupujeme, zvyšujeme frekvenci cvičení. Začátečníci v posilovně by si měli pamatovat, že nadměrné přetěžování může způsobit zranění. Nevyplatí se tedy zvedat co největší závaží. Nemůžete také očekávat okamžité účinky. Spíše se dá očekávat tvrdá práce od nuly. Začít v posilovně není nikdy snadné, ale nejdůležitější je pokračovat.

Proč je strečink po tréninku tak důležitý?

Bez ohledu na to, jakou část těla chceme cvičit a jak náš trénink probíhá, měl by se v každém případě skládat z několika prvků. Naprostá většina sportujících lidí si je vědoma důležitosti rozcvičky před tréninkem. Ví co nejvíce lidí, proč byste se měli po tréninku protáhnout? Názory na tuto věc se různí.

Strečink po tréninku je zásadní pro každého, kdo plánuje v budoucnu sportovat. Bolestivá bolest, která vzniká v unavených svalech, může mnoho lidí příště odradit od intenzivního cvičení. Pokud si vzpomeneme na protahovací cviky, které jsou velmi příjemné a umožňují nám dodatečnou relaxaci, jistě se těmto nepříjemným následkům intenzivního tréninku vyhneme.

Proto stojí za to pamatovat na to, abyste po každém, byť i nejjednodušším tréninku, provedli alespoň několik protahovacích cviků, které nezaberou mnoho času a budou jistě velmi užitečné.

Efektivní trénink, tedy pár slov o suplementaci

Jak uvádí řada odborníků v oblasti výživy a tréninku, suplementace je jedním z nejdůležitějších prvků péče o štíhlou a správně tvarovanou postavu. V kombinaci se správně zvoleným tréninkem a zdravou výživou může suplementace přinést opravdu skvělé výsledky.

Na trhu je mnoho produktů, které lze užívat před jídlem nebo po jídle. Jedná se o produkty obvykle velmi bohaté na různé druhy minerálů a dalších sloučenin. Proč je užívání doplňků stravy během intenzivního cvičení tak vhodné? V první řadě si díky suplementaci můžeme zkrátit dobu bolestivé regenerace, která je zatěžující zejména na začátku tréninku.

A co víc, díky látkám obsaženým v doplňcích stravy můžete také zlepšit účinky cvičení, například pro rychlejší vyrýsování svalů nohou nebo břicha. Ačkoli mnoho přípravků dostupných na trhu je skutečně drahými prostředky, stojí za to postarat se o vhodnou suplementaci, pokud si chcete rychle užít výsledky.

Rady pro sportovní studenty