Trénink boxu

Trénink boxu

Lidé vyznávající aktivní životní styl své dobrodružství se sportem často nekončí pouze u jedné disciplíny. Mnoho z nich chodí současně do posilovny, hraje fotbal nebo běhá. Stále populárnější je také trénink založený na bojových uměních. Tyto typy lekcí probíhají i v některých tělocvičnách nebo ve fitness klubech – najdeme například nabídku, ve které budou k dispozici lekce založené na božském.

Něco, co nám v boxu určitě pomůže dosáhnout hmatatelných výsledků, je vytrvalost, rychlost a síla, ale hlavně nasazení a ochota jednat. Trénink založený na tomto sportu nám může pomoci zlepšit naši kondici a vytrvalost.

V tréninku boxu můžeme využít cviky jako jsou dřepy se současným tlakem činky nad hlavou, tlak s činkou s rotací zápěstí, veslování s činkou a dokonce i švihadlo. Tento typ tréninku je nejlepší provádět ne více než třikrát týdně, s jedním dnem odpočinku mezi tréninky.

Mma trénink

Jedním z nejpopulárnějších bojových umění současnosti je MMA. Mnoho lidí začíná cvičit tento sport ne kvůli závodům nebo z podobných důvodů, ale protože je to skvělý trénink, který posiluje naši sílu, vytrvalost, motorickou koordinaci, rychlost a kondici.

Tréninkem MMA se navíc naučíme bránit a v určitých případech i útočit. V tréninku MMA máme spoustu prvků jako kopání, zápas, páky a házení. MMA se od ostatních bojových umění odlišuje tím, že jde o velmi mobilní sport, který vyžaduje obratnost, rychlost a obratnost. V ostatních sportech tohoto typu najdeme převážně statičtější prvky.

Při tréninku MMA je velmi důležité rozvíjet všechny výše uvedené dovednosti. V případě zanedbání byť jen jednoho z nich, pokud by se zhroutil, by nás soupeř mohl snadno porazit. Trénink založený na MMA může být skvělým zpestřením tréninku v posilovně či jiných.

Kardio trénink pro začátečníky

Kardio trénink má své příznivce i odpůrce. Je pravda, že kardio trénink kromě tukové tkáně spaluje i svaly, ale díky správné stravě, suplementaci a silovému tréninku tomu můžeme předejít. Kardio trénink má mnoho výhod. Nejenže spaluje tělesný tuk a přebytečné kalorie, což nám umožňuje jíst více jídla.

Tento druh aktivity má také blahodárný vliv na činnost srdce i celkovou výkonnost organismu, zlepšuje naši kondici a kondici i pohybovou koordinaci. Kardio trénink není náročná činnost. Můžeme běhat, bruslit, skákat přes švihadlo, dělat, co se nám líbí.

Klíčovou otázkou zde není úroveň pokročilosti, ale spíše to, jak trénink přizpůsobíme našim schopnostem. Začátečníci by se měli zaměřit na lehčí formy tohoto tréninku, zejména v případech, kdy byl dříve praktikován sedavý způsob života, můžete například začít s chůzí.

Výcvik