Lidé, kteří necvičí, se většinou vymlouvají, že nemají čas být aktivní. Domov, práce, četné další povinnosti znemožňují vtisknout školení do kalendáře. Ale je to skutečně tak? Mnozí si najdou čas, nebo dokonce dlouhé hodiny, na surfování po webu nebo ležení na gauči.
Cvičit by se v této době dalo i tři čtvrtě hodiny. A přesto se zdá, že argument o nedostatku času mnohé přesvědčí. Není divu, v dnešní době je v módě oslovování. A necvičit úplně je známkou slabosti. Takže musíte mít dobrou výmluvu. A nedostatek času se zdá být nejlepší. Ve skutečnosti si však každý, kdo se chce o sebe opravdu starat, najde čas na fyzickou aktivitu.
Lidé, kteří vládnou veřejnou mocí, ale i ti, kteří řídí největší společnosti na světě, jsou velmi zaneprázdněni. S prací končí často pozdě v noci. A přesto vstávají hned za úsvitu a cvičí. Vědí, že bez fyzické aktivity nelze udržet duševní formu. O imunitě lidského těla nemluvě.
Jídlo před a po tréninku
Předtréninkové jídlo je nesmírně důležité pro získání síly a elánu do cvičení. Jíst by se mělo minimálně tři hodiny před plánovaným výkonem, což nám umožní vyhnout se žaludečním potížím během tréninku a také dostatek času na vstřebání živin do těla.
Také se věří, že lidé, kteří trénují závodně, by měli jíst malou sacharidovou svačinu, která jim dodá ještě více energie. Doporučuje se jíst vyvážené jídlo, to znamená, že by v něm neměly chybět sacharidy, bílkoviny a tuky. Příkladem jídla může být rýže se zeleninou, kuřecím masem a olivovým olejem. Jídlo po tréninku by mělo proběhnout přibližně půl hodiny po cvičení.
Směs plná bílkovin a sacharidů by měla pomoci zregenerovat naše svaly, které byly dříve vystaveny intenzivnímu cvičení. Příklady jídla, které lze jíst po cvičení, jsou celozrnné těstoviny s brokolicí, sýrem feta a česnekem. Strava je nesmírně důležitá, aby tělo mělo stálou sílu a energii.
Jak dlouho by měl trénink trvat
Hodně záleží na jeho intenzitě. Cvičení s mírnou námahou může trvat déle, i přes hodinu. Tato dynamická a intenzivní by však měla trvat kolem čtyřiceti pěti minut. Možná až hodinu. Také by se nemělo opakovat více než třikrát nebo čtyřikrát týdně.
Stojí za to připomenout, že každých pět minut strávených zahřátím svalů je cenný čas pro tělo i psychiku. Můžete dopřát svalům pauzu a okysličit mozek. Proto se vždy vyplatí cvičit s otevřeným oknem. A nejlépe venku. Efektů v podobě štíhlejší postavy, spalování tuků a zpevnění svalů však dosáhnete cvičením trvajícím přes čtyřicet minut.
To je doba, po kterou se tělo zahřeje a začne spalovat kalorie uložené v tukové tkáni. Tréninkový čas je jednou z nejdůležitějších otázek souvisejících s aktivitou. Stojí za to si o tom promluvit s trenérem a také začít v klidu a prodlužovat hodiny po etapách. Toto období dá tělu šanci postupně posilovat formu.