Trénink v každodenních činnostech, tedy funkční trénink

Trénink v každodenních činnostech, tedy funkční trénink

Funkční trénink je nový typ tréninku, který si velmi rychle získal oblibu. Během tréninku nevybudujeme více svalové hmoty, ale budeme mít mnohem větší sílu a fyzickou zdatnost, která nám umožní lépe vykonávat základní aktivity během dne a udržovat si dobrou postavu.

Toto školení je skvělý způsob pro lidi, kteří tráví hodně času u počítače. Cviky, které děláme, jsou podobné činnostem, které děláme každý den, s tím rozdílem, že cviky provádíme déle a rychleji, neděláme přestávky a jdeme rovnou na další cvičení. Cviky, které provádíme, jsou navíc komplexní, to znamená, že při provádění pohybu zapojujeme více skupin svalů.

Funkční trénink lze provádět jak ve fitness klubu, tak i doma. Cviky, které můžeme provádět, jsou např.: dřepy s medicinbalem, šplhání do schodů s činkami, zvedání a spouštění medicinbalu diagonálně, zvedání činek se zvedáním kolen nebo kroucení trupu s přenášením medicinbalu.

Školení všeobecného rozvoje

Hromadný trénink je hlavně pro lidi, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu. Jeho hlavním úkolem je stimulovat všechny možné svaly před větší aktivní námahou. Nejčastěji se provádí, když máme během tréninku pauzu, nebo když dobrodružství s intenzivními tréninky teprve začínáme.

Při cvičení se soustředíme hlavně na správné cvičení, spíše než na zátěž. Dobře natrénovaná taktika má vliv na rychlost dosažených výsledků při dalším tréninku. Trénink obecného rozvoje se týká nejrůznějších cviků, díky kterým si snáze vybereme ten správný tréninkový plán pro naše tělo. Na začátku tréninku bychom se měli zaměřit na cviky, které se týkají velkých svalových skupin, např. kliky, přítahy nebo dřepy.

V následujících dnech se můžeme zaměřit na cviky se zapojením jednotlivých svalů, např. mušky, pokrčení nohou na stroji vleže. Obecně platí, že trénink by měl trvat asi 12 týdnů a cvičení by se mělo provádět v průměru 3x týdně. Je však třeba připomenout, že po dni cvičení by měla následovat den regenerační pauza.

Tréninkové programy pro…

Při zahájení tréninku se vyplatí vědět, že existují různé tréninkové programy, přizpůsobené tomu, na co se chcete zaměřit. Silový tréninkový program je možná jedním z nejoblíbenějších. Během ní se používají vysoké zátěže a malý počet opakování. Jde o to, abychom co nejvíce zatížili naše svaly, které se pak budou regenerovat silnější.

Vyplatí se používat tento tréninkový režim moudře, jinak si můžeme přivodit vážná zranění. Definice tréninkového programu pro plastiku je taková, že takový trénink zahrnuje aerobní i silové cvičení, které je ještě podpořeno vhodnou stravou. Další sestavou cviků je tréninkový program na redukci tuku, který je v poslední době také velmi populární.

Nejlepší je navštívit profesionála, který vytvoří individuální cvičební plán na míru našim schopnostem a tomu, čeho chceme dosáhnout. Takový člověk pomůže i při stanovení vhodné stravy. Musíte si uvědomit, že bez dobře zvolené stravy jsou naše cvičení často bezpředmětná.

Výcvik