Vhodné doplňky stravy

Vhodné doplňky stravy

Aby naše tělo mohlo efektivně fungovat, musíme svému tělu dodat vhodné živiny, makro a mikroprvky, které jsou pro správné fungování nezbytné. Tyto složky najdeme především ve zdravé výživě.

Velkou část z nich nám zajistí správná strava, bohatá na zeleninu a ovoce. Pokud však nemáme přístup k čerstvým a na vitamíny bohatým produktům, stojí za zvážení nákup doplňku stravy. To je důležité zejména v zimním období, kdy je omezený přístup ke zdravé zelenině a ovoci. Při výběru doplňku věnujte pozornost složení.

Dobrý doplněk stravy je takový, který obsahuje velké množství dané složky. Proto byste měli porovnat několik dostupných doplňků a vybrat ten nejvhodnější. Výběr přípravku se vyplatí konzultovat s dietologem nebo lékárníkem. Různé doplňky pomáhají při různých neduzích a předcházejí nedostatkům, které jsou nebezpečné pro naše zdraví. Aby doplněk fungoval, zkontrolujte, co potřebujeme.

Gainery jako jedna z oblíbených forem podpory tréninku

Výběr na trhu s doplňky stravy je obrovský. Jednotlivé doplňky se samozřejmě liší složením, a tím i způsobem účinku a výsledky. Pokud víme, co chceme užíváním jednotlivých doplňků získat, bude jejich výběr mnohem jednodušší.

Vezměte si například gainery. Téměř 80 % z nich tvoří převážně sacharidy. Zbytek jsou bílkoviny. Tato kompozice byla složena pro lidi, kteří cvičí sílu. Bohužel vysoký obsah sacharidů vede ke skokům v glykémii. Často se tedy objeví touha sáhnout po něčem sladkém. To může mít negativní vliv na váš jídelníček.

Účelem užívání tohoto typu doplňku je nabrat více svalové hmoty. Kromě toho je tento doplněk užitečný v období zotavení po tréninku. Výhodou suplementace tímto prostředkem je jeho nízká cena. V porovnání s jinými látkami vypadá opravdu dobře. Při tréninku má cvičící člověk mnohem více energie a pomaleji se unaví. Nejlepší je konzumovat po tréninku.

Okluzivní trénink

Existuje mnoho druhů školení. Některé se setkávají se všeobecným přijetím a láskou, na některé upozorňuje komunita lidí, kteří cvičí, jiné jsou zcela neznámé. Jedním typem tréninku je okluzivní trénink. Vzbuzuje značné kontroverze.

Metoda, na které je založena, metoda svalové okluze je řízená, lokální a dočasná porucha průtoku krve. Je to samozřejmě krev v trénovaných končetinách, kterou zpomalují například škrtidla. Byl vynalezen při hledání příležitostí, které vám umožní rychle se vrátit do své bývalé kondice s relativně malým úsilím.

Tento typ tréninku je hojně využíván v kulturistické komunitě, která často zaznamenává pozitivní změny způsobené změnou způsobu cvičení. Pro mnohé je to velmi dobrý prostředek k budování vytoužené postavy, ale mnoho lidí kolem něj i přes osvědčené výsledky s nevolí přechází a často se k němu vyjadřují negativně.

Doplňky