Zdravý životní styl v době workoholismu

Zdravý životní styl v době workoholismu

Zdravý životní styl, tedy vyvážená strava, fyzická aktivita, duševní hygiena, tyto aspekty bychom měli brát v úvahu, chceme-li si užívat zdraví a pohody. To, jak se stravujeme, do značné míry ovlivňuje náš životní styl.

Pokud o sebe chcete pečovat, vzdejte se nezdravých, vysoce zpracovaných produktů, slaných i sladkých pochutin a zaveďme co nejvíce zeleniny. Vzdejme se také všech stimulantů, které mají negativní dopad nejen na naše tělo, ale i na pohodu. Zdravá strava v kombinaci s cvičením nám pomůže vypracovat si štíhlou postavu, a když k tomu přidáme pocit sebeuspokojení, můžeme žít opravdu šťastně.

Ovládejme stres, udělejme si trochu potěšení, mysleme pozitivně a nic nám nebude bránit v plném úspěchu. To, jak přemýšlíme, promítá naše chování, proto o sobě mysleme dobře a buďme důslední v jednání, za drobné neúspěchy se také nevyplatí trestat, protože nikdo není dokonalý. Přijmout sám sebe a snažit se zlepšit nedostatky, na které máme skutečný vliv, to je zdravý životní styl.

Zdravý životní styl, tedy příroda pro pohodu

Skupina příznivců zdravého životního stylu se postupně rozrůstá. Někdo říká, že jde o vysportovanou postavu, jiný že veganskou nebo bezlepkovou dietu, přičemž my se zaměříme na vaši pohodu. Pojem zdraví samozřejmě zahrnuje všechny tři aspekty, takže když se snažíte být šťastní, nezanedbávejte své tělo.

Výhodou přírodních produktů je jak vnesení potřebných mikroživin do těla, tak i vědomí sebeúcty, které jsou pro plný úspěch nezbytné. Filosoficky mi dovolte, abych vám napověděl, že zaměření na malé aspekty života pomáhá vytvářet pozitivní energii a v důsledku toho dosáhnout celkového úspěchu.

Jen po malých krůčcích si vypěstujeme zdravý postoj a jen tak můžeme změnit svůj život k lepšímu. Zásobme se tedy ekologickými, přírodními produkty, pomohou nám zorganizovat naše jídlo jako hodnotné a také vytvořit pocit, že se staráme nejen o sebe, ale i o prostředí, ve kterém žijeme. Není o tom zdravý přístup k životu?

Bezlepková, veganská a vegetariánská strava, to znamená zdraví na talíři

Stále častěji se setkáváme s bezlepkovými výrobky nebo přáteli, kteří se rozhodli stát vegany. Bezlepková dieta je určena především lidem s potravinovou intolerancí, tedy celiakií nebo alergií na lepek. Je založena na vyloučení obilovin jako je pšenice, žito, špalda a ječmen a jejich nahrazení kukuřičnou, rýžovou nebo pohankovou moukou.

Lepek je bílkovina, kterou není snadné vyloučit, takže pokud si chcete bezlepkové výrobky kupovat, pečlivě si ověřte jejich složení. Vegetariánství je naproti tomu způsob života, ve kterém je prvořadou hodnotou vyloučení masa. Vegetariáni toto řešení volí především kvůli světonázoru, že nechtějí jíst maso zvířat.

Na druhou stranu je veganství radikální verzí vegetariánství, kdy se rozhodneme nejíst žádné živočišné produkty, tedy vejce, mléko a sýry. Vyvážení jídel v každé z těchto diet je nesmírně důležité a její uvážlivé používání nám může přinést mnoho zdravotních výhod.

Zdraví