Živiny pro svalovou hmotu

Živiny pro svalovou hmotu

Jedním z hlavních předpokladů mnoha mužů přicházejících do posilovny je rychlé budování svalové hmoty. Ostatně na tom závisí další tvarování našeho těla a to, abychom se mohli pochlubit výsledky před okolím. Často se tedy takových lidí ptají na suplementy na svalovou hmotu.

Jsou to látky, které jíme společně nebo mezi jídly a pomáhají tím, že našemu tělu dodávají všechny potřebné látky. Musíte si však dávat pozor, co bereme a v jakém množství. Nesprávné dávkování nám může uškodit a znamenat, že místo zázračných výsledků se budeme muset spokojit pouze s řadou návštěv lékaře.

Měli byste také pamatovat na to, že žádný kondicionér na svalovou hmotu nás nepřiměje náhle začít magicky nabírat hmotu. Cvičení je také nutné. Musí být především pravidelné. Zátěže musí být také dobře voleny, aby se naše svaly unavily. Teprve pak se mohou přestavět, tedy de facto růst. Samotný kondicionér to nevyřeší.

Ochucené proteinové doplňky

Proteinové doplňky jsou skutečným hitem mezi lidmi s aktivním životním stylem. Zejména muži velmi často volí přípravky složené především z bílkovin. Na trhu seženete spoustu pomůcek nejen na cvičení, ale také na pomoc při formování svalů.

Velkou výhodou suplementů složených převážně z proteinů je také fakt, že účinky intenzivního tréninku v posilovně jsou po velmi krátké době mnohem rychleji viditelné pouhým okem. Velká část doplňků také umožňuje přibrat, což je pro některé muže opravdu zásadní. Příchutě tohoto typu jsou v poslední době extrémně módní.

V stacionárních nebo internetových obchodech najdeme spoustu různých ovocných příchutí nebo i rafinovanější. Proteinový doplněk, například s příchutí jahod, je způsob, jak přesvědčit zákazníka, aby si vybral konkrétní produkt. Musím přiznat, že je to mimořádně účinná metoda, jak povzbudit zákazníky k používání těchto produktů.

Masové živiny

Adekvátní suplementace je velmi důležitým prvkem aktivního životního stylu. Když se věnujeme velmi intenzivní fyzické aktivitě, je důležité doplnit všechny minerály, vitamíny a další prvky, které se při cvičení ztrácejí. Jaké doplňky zvolíme, záleží jen na nás samotných a na našich cílech.

Trochu jiné živiny bychom měli používat v redukční fázi a jiné na hmotu. Hromadné doplňky stravy se budou skládat převážně ze sacharidů a bílkovin. To nám pomůže nabrat hmotu a podpoří proces budování svalové tkáně, díky správným živinám.

Živiny určené speciálně pro lidi, kteří jsou na hmotě, se nazývají gainery. Navíc se velmi doporučuje kreatin, který nám pomůže budovat svaly a urychlit regeneraci. Skvělým doplňkem jsou také větvené aminokyseliny BCAA, které mají mnoho prospěšných vlastností. Všechny tyto doplňky však nebudou použitelné, pokud naše strava nebude vhodná.

Doplňky