Běh je zdraví

Běh je zdraví

Běh je velmi dobrý způsob, jak shodit přebytečná kila, dá se dělat různými způsoby, například můžeme běhat v parku nebo lese v lese nebo v našem městě kdekoli chceme, je důležité to dělat systematicky, protože díky k tomu si budeme moci všimnout prvních výsledků.

Takovými výsledky je například to, že shodíme zbytečné kilogramy, ale také se po každém takovém tréninku budeme cítit lépe. Oběhový systém je efektivnější, což znamená, že krev proudí rychleji v oběhu a díky tomu dostávají buňky našeho těla více kyslíku. Závěr je takový, že jsme více okysličení a proto se cítíme lépe.

Jak vidíte, běhání je velmi velký přínos, takže se vyplatí ho dělat, kdykoli na něj máme čas nebo si ho vyhradit, když máme jiné méně důležité věci. Nutno přiznat, že pokud nám běhání dělá tolik, stojí za to ho ocenit zejména proto, že za něj nemusíme platit a můžeme běhat doslova, kdy chceme a kdykoli na to máme čas.

Zdravý životní styl

Jak víte, sport je zdraví, takže každý, kdo chce být fit a mít zdravé tělo, by měl každý den cvičit alespoň 10 minut. Taková cvičení nám mohou pomoci zrychlit krevní oběh, což je pro naše tělo výhodné, protože díky tomu dostávají buňky více kyslíku a celkově se okysličuje celé tělo.

Díky tomuto mechanismu se cítíme lépe, a proto se vždy vyplatí dát si ráno pár minut cvičení nebo každé ráno uběhnout pár kilometrů. Tento životní styl se doporučuje lidem, kteří tráví hodně času doma, protože mají sedavé zaměstnání nebo lidem, kteří jsou vystaveni velkému stresu.

Jak víte, stres má negativní vliv na naše tělo a může napáchat mnoho škod, zatímco takové fyzické cvičení a fyzická námaha stres uvolní. Cvičit se vyplatí každý den, můžete to dělat sami nebo s kamarádem či členem rodiny, kteří již možná cvičí nebo také o takové změně ve svém dosavadním životě uvažují.

Zdravá společnost

Záchrana katastrofálních zdravotních následků společnosti je rozhodně obtížnější a nákladnější než profylaxe, tedy předcházet horším výsledkům. Prevence se skládá z mnoha faktorů a jsou silně závislé na systémovém, strategickém přístupu, což znamená, že politické změny a zájem médií o vybraná témata jí rozhodně neslouží.

Přístup k prevenci by měl být pokud možno celostní a objektivní, založený na věcných premisách, nikoli na zájmech jednotlivých lobby. Při správné přípravě lidí na prevenci nemocí či nehod, místo jejich pozdějšího léčení, je jistě velmi důležité hledisko výchovné.

Učení by se však nemělo odehrávat pouze ve škole, ale také doma a na pověstné ulici s využitím outdoorových kampaní a dalších propagačních nástrojů zasahujících do místa přímého dopadu na příjemce. Jen věda přirozeně nestačí, společnost musí mít i technologické a ekonomické prostředky na užívání léků, doplňků či terapií, které by tak preventivně působily.

Zdraví