Co pít během tréninku?

Co pít během tréninku?

Fyzická námaha vyžaduje, abychom tělo neustále hydratovali. Nedáme dopustit na dehydrataci, která nepříznivě ovlivňuje náš stav. Co pít při návštěvě posilovny?

Voda je univerzální řešení – Pokud je v naší sportovní tašce láhev s vodou, je to dobrá volba. Voda hydratuje a zabrání pocitu žízně, kterému bychom se měli vyhnout. Neperlivá voda navíc není slazená a neobsahuje škodlivá barviva. Velmi dobře se vstřebává a pomáhá z těla vyplavovat toxiny. Voda uhasí žízeň, ale neposkytne nám cenné minerály. Kde je hledat?

Izotonické nápoje – Izotonický nápoj je produkt, který se skládá převážně z vody. Takže udržuje tělo hydratované. Vhodný osmotický tlak zaručuje dokonalou asimilaci nápoje a složek v něm obsažených. Zde jsou obvykle vybrané sacharidy, které dodají energii, a také minerály, které zaručí doplnění deficitu způsobeného cvičením.

Před a po tréninku

Pokud se chcete postarat o působivou postavu a zdraví, měli byste cvičit po řádné přípravě. V tom pomáhají přípravky, které stimulují anabolismus, ale stojí za to podniknout i další akce.

Klouby a svaly – Ochrana kloubů je velmi důležitá pro každého sportovce, který se nechce vážně zranit a plánuje sportovat dlouhodobě. Námi používané doplňky by měly obsahovat cenný glukosamin, který ovlivňuje pevnost kloubů a zajišťuje jejich pružnost. Jsou dostatečně chráněni před častým zraněním. Kromě toho můžete použít přípravky, které posilují anabolické procesy a připravují svaly na zvětšení objemu v důsledku správně zvolených cviků.

Rozcvička – Pokud jdete do baru prakticky hned po příchodu do fitka, je to chyba. Bez správného zahřátí je těžké zajistit bezpečný trénink. Důležitou roli zde hrají protahovací cviky, které lze kombinovat s kardio tréninkem. Díky tomu se tělo přizpůsobí tempu a dokáže se vyhnout přetrénování, poškození kloubů nebo natržení svalů.

Jídlo před tréninkem

Aby trénink přinesl sportovci co největší užitek, měl by se na něj řádně připravit. Určitě byste před fyzickou aktivitou neměli konzumovat alkohol nebo příliš těžká jídla. Absolutně však nesmíte cvičit při hladu, protože pak nebudeme mít sílu běhat, skákat či jinou fyzickou aktivitu.

Nejlepší je sníst hodinu až dvě před tréninkem lehké jídlo obsahující co nejvíce sacharidů. Může to být ovocný salát, hrst rozinek a ořechů, malý koláč, celozrnný chlebíček s marmeládou, jogurt se lžičkou medu nebo hrnek kakaa s vanilkovým cukrem. Před fyzickou aktivitou se také vyplatí vypít minerální vodu.

Při cvičení jistě přijmeme velké množství tekutin. Můžete také užívat nějaké doplňky stravy. Například před jídlem se vyplatí spolknout tabletu L-karnitinu, který pomůže spálit během tréninku co nejvíce tuku. Můžete se také rozhodnout pro přípravek sestávající z hořčíku a draslíku, protože tyto prvky se při fyzické aktivitě extrémně rychle spotřebovávají.

Rady pro sportovní studenty