Kruhový trénink doma

Kruhový trénink doma

Kruhový trénink zahrnuje trénink celého těla v jednom sezení. Toto je nejlepší volba pro začátečníky a lze ji provést doma. Není potřeba žádné další vybavení, stačí podložka a kus podlahy. Tréninku by mělo předcházet rozcvičení, které zapojí všechny svaly.

Následná cvičení by měla být přizpůsobena úrovni sportovní vyspělosti cvičící osoby. Postupem času zvyšujeme obtížnost. Cvičení by mělo začínat tréninkem největších svalových skupin a končit nejmenšími skupinami. Je dobré je provádět v sériích po několika opakováních a sestavy cviků časem měnit – naše svaly budou čelit novým výzvám.

Můžeme využít domácí sportovní vychytávky – vzpěry, malá závaží, fitness míč, ale můžete cvičit i kalistenická cvičení – pouze s vlastní váhou těla. Pokud netušíme – kupme si tréninkový program na DVD. Jeho součástí bude rozcvička, správné cvičení a strečink. Takové cviky jsou mezi hubnoucími ženami stále velmi oblíbené.

Budování svalové hmoty vyžaduje specifický plán

Základem pro budování svalové hmoty je vytvořit dobrý, optimální a přizpůsobený možnostem a očekáváním tréninkového plánu. Určit, s jakou svalovou skupinou by se mělo kombinovat, se zdá být komplikované, vzhledem k jejich velkému množství a množství kombinací, které se ukážou jako špatné, ale při bližším zkoumání se ukazuje jako docela jednoduché.

Jen nezapomeňte cvičit nohy, které jsou nejdůležitější svalovou skupinou, v samostatném tréninku. Trénink je navíc dlouhý a velmi únavný. Mnoho lidí si klade otázku, zda je důležitější technika provádění cviků, nebo váha, kterou se rozhodneme přijmout.

Ukazuje se, že váha bude lepší volbou, pokud se nechcete soustředit na budování své postavy. Jinak by měl být trénink svalové hmoty založen především na dobře zvolené technice. Důležité je soustředit se a cítit každý sval. Sny o mačkání co největší váhy na hrudi byste měli zahodit, protože to k získání vysněné postavy nepomůže.

Dávkování kreatinu

Kreatin je jedním z nejoblíbenějších, ne-li nejoblíbenějším suplementem používaným sportovci. Používá jej nespočet lidí, kteří si chtějí pomoci vybudovat vytouženou postavu nebo dosáhnout dalšího z tolika cvičebních cílů. Může být dávkován mnoha způsoby a každý by měl být podáván s ohledem na osobní preference a očekávání.

Při výběru plánování přijetí by navíc měly být brány v úvahu faktory, jako je typ školení, osobní zkušenost a účel školení. Dá se brát v tréninkové dny i ve dnech volna. Neexistují žádné konkrétní časy, kdy by se měl užívat, ale doporučuje se to dělat asi dvakrát nebo třikrát denně.

Existuje mnoho škol dávkování kreatinu, nejoblíbenější je denní příjem sedmi setin gramu na kilogram tělesné hmotnosti. Kreatin je považován za jedno z nejbezpečnějších specifik tohoto typu, ale příliš dlouhé užívání se nedoporučuje.

Výcvik