Prevence nemocí jako součást zdravého životního stylu

Prevence nemocí jako součást zdravého životního stylu

Na zdravý životní styl má vliv nejen denní aktivita, sportování nebo zdravá strava. Jde také o péči o zdraví, kde důležitou roli hraje prevence mnoha nemocí. Hlavním prvkem prevence onemocnění jsou kontrolní návštěvy u lékařů mnoha specialistů.

Proto se ženám doporučuje poradit se s gynekologem. Neodkládejte takové návštěvy, dokud nebudete těhotná. Pravidelné konzultace nejsou ničím jiným, než kontrolou, zda se mnoho zákeřných nemocí nerozvíjí ve vašem těle asymptomaticky. Dceru musíte také upozornit, že návštěvy gynekologa jsou povinností každé ženy bez ohledu na věk.

Mužům je naopak doporučena návštěva praktického lékaře a po 50. roce věku návštěva v urologické ordinaci. Bez ohledu na věk jsou velmi důležité také návštěvy zubního lékaře, které by se měly stát zvykem každého člověka, který dbá na zdravý životní styl. Díky následným návštěvám se budete dlouho těšit svému zdraví, a i když lékař zaznamená znepokojivé příznaky, budete je moci uštípnout v zárodku.

Je pití čaje zdravé?

Voda se nejvíce pije na světě. Při pohledu na dnešní zvyky by se mohlo zdát, že na druhém místě bude cola, oranžáda nebo případně jiná limonáda, nic víc ve zlém. Čaj je po vodě druhým nejoblíbenějším nápojem.

Je tedy zdravé ho jíst? Podle toho, kde na světě jsme, dostaneme různé druhy čaje. Vezmeme-li nejjednodušší možný klíč, rozlišujeme čtyři hlavní druhy čaje. Existují bílé, zelené, černé a červené čaje. Každý z těchto typů má své jedinečné vlastnosti a působí tak na naše tělo jinak.

Bílý čaj je spojován s elixírem mládí především proto, že obsahuje spoustu polyfenolů, které jsou zodpovědné za oddálení stárnutí. Zelený čaj pomáhá chránit srdce a posilovat imunitní systém. Černý čaj, nejoblíbenější, se doporučuje zejména v kombinaci s citronem při nachlazení. Poslední, červená, má nejlepší vlastnosti proti tukům.

Blogy, které propagují zdravé stravování

Přístup k internetu znamená také přístup k mnoha blogům věnovaným zdravému stravování. Pokud netušíte, co dělat, aby vaše pokrmy byly pestré, přijdou vám na pomoc světoví kuchaři. Můžete si vybrat hvězdy z polské kulinářské scény, a pokud nemáte problém s jiným jazykem, využijte anglicky psané weby.

Pokladnicí receptů, které zpestří vaše každodenní jídla, jsou také videoblogy, kde se krok za krokem dozvíte do tajů přípravy chutných pokrmů. Kromě receptů zde najdete i popisy jednotlivých surovin, tipy, kde je koupit a jaký vliv má ingredience na vaše zdraví. Na úplném začátku používání blogů zabere spoustu času.

Již po několika dnech však najdete stránky, které splňují očekávání vaší rodiny. Díky takovým blogům se příprava jídel stane zábavou a společné stravování příležitostí k rodinným výletům do neznámých, kulinářských koutů světa. Pokud si vyberete blogery propagující zdravé jídlo, vaše rodina rychle zapomene na oblíbené rychlé občerstvení.

Zdraví