Proč jsou cvičení s činkami tím nejlepším způsobem, jak začít cvičit?

Proč jsou cvičení s činkami tím nejlepším způsobem, jak začít cvičit?

Cvičení s náčiním nebo atributy je mnohem efektivnější než cvičení pouze s vahou vlastního těla. Oblíbené mezi začínajícími vyznavači fitness a kulturistiky jsou cviky s činkami, které lze provádět jak doma, tak v posilovně. Na začátku je důležité především zvolit správnou zátěž.

Jakákoli nedbalost v tomto ohledu může mít za následek zranění a jiné vážné poškození zdraví. Začátečníkům se většinou nabízí trénink pod dohledem osobního trenéra nebo pokročilého člověka, který je schopen upozornit na chyby, kterých se při provádění cviků dopouštíme. Cvičení s činkami nám otevírá mnoho možností, jak si trénink upravit podle našich potřeb a dovedností.

Trénink s činkami můžeme kombinovat s dřepy nebo přítahy na hrazdě. Další výhodou činek je možnost cvičit doma, aniž byste museli chodit do posilovny. Činky jsou skvělým atributem pro všechny začátečníky, kteří mohou měnit velikost zátěže s rostoucí intenzitou cvičení.

Bolest lýtka

Bolest lýtek je příznak, který trápí mnoho lidí, ale nelze jej podceňovat. Bolest lýtka je nespecifickým příznakem. Křeče, mravenčení a bolesti lýtek mohou být předzvěstí závažných onemocnění, např. vnitřní orgány. Příčin bolestí lýtek může být mnoho, od poranění dolních končetin až po přetrénování nebo degenerativní onemocnění.

Na lýtka má špatný vliv i nadváha a nošení vysokých podpatků nebo kardiovaskulární onemocnění. Bolest lýtka je příznakem žilního tromboembolismu nebo žilní nedostatečnosti. Někdy mohou být bolesti lýtka závažné a mít vážné následky. Lýtka intenzivně pracují při jízdě na kole, běhu nebo skákání.

Křeče v lýtkách mohou být bolestivé do té míry, že při cvičení musíte přerušit trénink. V případě bolesti lýtek se osvědčují cviky, které spočívají v dobrém protažení tricepsového svalu. Úlevu od bolesti mohou přinést i gely proti bolesti nebo střídání horké a studené koupele. Na bolavé lýtko pomáhá jemná masáž.

Vyplatí se získat správné aminokyseliny

Aminokyseliny patří mezi základní stavební kameny našeho těla. To je hlavní složení bílkovin a podílejí se na tvorbě dalších klíčových látek v našem těle. Navíc mají poměrně výrazný vliv na stimulaci endokrinního systému a urychlují regeneraci svalů po fyzické námaze.

Z těchto důvodů je velmi důležité je tělu dodat. Na trhu je spousta doplňků, které s tím mohou pomoci. Aminokyselinové doplňky, zejména BCAA, jsou mezi kulturisty velmi oblíbené. Často je považují za nejstrategičtější a nejdůležitější složku svého jídelníčku.

Ukazuje se, že jsou zodpovědné za rychlý nárůst svalové hmoty, která je velmi důležitá v procesu formování postavy. Zdá se, že užívání aminokyselinových doplňků má velmi pozitivní vliv na průběh tréninku, ale výzkum stále pokračuje, aby se vyřešila jejich domnělá výhoda oproti proteinům. Jejich kombinace snižuje odbourávání svalových bílkovin během tréninku.

Rady pro sportovní studenty