Nejúčinnější trénink bicepsů

Nejúčinnější trénink bicepsů

Existuje mnoho cviků, které při správné intenzitě donutí naše bicepsy narůst do požadované velikosti. Jaký je ale nejlepší způsob, jak dosáhnout požadovaných výsledků? Biceps je bicepsový sval paže, který nám umožňuje ohýbat předloktí.

Při cvicích jako jsou přítahy nebo přítahy s činkou se využívá i jako sekundární sval. Cvičení v posilovně s využitím nářadí je nejúčinnějším způsobem, jak tento sval rozvíjet. Jedním z nejúčinnějších bicepsových tréninků je tzv modlitební knížka se zlomenou činkou, která výrazně zapojuje sval do práce.

Dalším oblíbeným cvikem je curling s činkou ve stoje. Trénink s činkami a dalším náčiním je mnohem lepším řešením než domácí cvičení s vlastní vahou těla, které nezapojuje svaly tak intenzivně. Suma sumárum, pokud hledáte způsoby, které vám pomohou procvičit bicepsy na požadovanou velikost – jděte do posilovny.

Kruhový trénink

Kruhový trénink vám umožní rychle vidět efekty vaší práce, je velmi efektivní. Jde o univerzální metodu cvičení doporučenou všem lidem bez ohledu na věk či pohlaví, je přizpůsobena individuálním potřebám každého člověka. Nepotřebujeme zde žádné specializované vybavení, pokud máme, můžeme použít nějaké závaží pro zpestření tréninku.

V tomto tréninku procvičíme celé tělo během jednoho sezení. Cvičíme pár vybraných cviků, provádíme je jeden po druhém, počínaje největší svalovou skupinou a konče tou nejmenší. Procvičíme si tak svaly a spalujeme tuky. Před tréninkem se vždy zahřejte, aby nedošlo ke zranění.

Tento trénink se může skládat ze cviků, jako jsou kliky, výpady, dřepy nebo jumping jacks. Na výběr zde máme širokou škálu cviků. Kruhový trénink můžeme dělat i v posilovně, kde můžeme použít závaží. Toto školení je vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Doplňky stravy vám pomohou pečovat o vaše tělo

Doplňky stravy jsou aditiva obsahující složky nezbytné pro zdraví, které ve správném jídelníčku nemohou chybět. Nejčastěji jsou ve formě tablet, kapslí nebo tekutiny. Jsou to potraviny, které nám pomáhají doplňovat nedostatek vitamínů, minerálů nebo mikro- či makroprvků ve stravě.

Nejčastěji je můžeme koupit v supermarketech, lékárnách nebo bylinkách. Některé doplňky stravy podporují hubnutí, protože potlačují chuť k jídlu a podporují spalování tuků. Některé jsou vitamínové doplňky, které ve správném množství tělu pomáhají. Jejich úkolem je kompenzovat nedostatek vitamínů v těle.

Doplňky stravy by měli užívat především zdraví lidé. Aktivním lidem se doporučují přírodní doplňky. Přispívají ke zlepšení zdraví a snižují riziko onemocnění. Můžeme je použít při snížené imunitě, zvýšené fyzické nebo psychické aktivitě. Je však třeba mít na paměti, že doplňky stravy nemohou nahradit zdravou výživu a zdravá strava musí být správně vyvážená.

Výcvik