Proč se vyplatí přejít na zdravý životní styl?

Proč se vyplatí přejít na zdravý životní styl?

Každý z nás ví, jak je důležitá zdravá strava, sport, výzkum, relaxace a vyhýbání se stresu. Jinými slovy, víme, co je zdravý životní styl. Dovést to do reality je však velmi těžké. Někdy nám v tom brání různé vnější faktory, například atypická práce, a někdy se prostě nedokážeme vzdát nezdravých návyků.

Pro lepší tělesnou výkonnost, pozitivnější přístup ke světu a psychofyzickou rovnováhu však stojí za to obětovat nezdravé požitky. Mnoho výhod, jako například nemít problémy se zdravím nebo soustředěním, ovlivňuje celý náš život. Upravený vzhled nebo duchapřítomnost jistě oceníme v práci a pozitivní přístup ke světu nás pomůže motivovat k dalšímu jednání.

Nezapomeňme na ohniště. Více vitality bude mít pozitivní vliv i na naše vztahy s blízkými. Zdravý životní styl nám pomůže dosáhnout více, než si myslíme, a proto se vyplatí obětovat pro něj sladké svačiny, peníze nebo sledování televize.

Proč se vyplatí sportovat?

Někdy je mnohem snazší zavést zdravý životní styl se správnou stravou než cvičením. Sport totiž vyžaduje, abychom mu věnovali mnohem více času. Ze začátku také její pěstování není nejpříjemnější a rychle ztrácíme motivaci. Proč se ale vyplatí věnovat čas sportu?

V první řadě získáme fyzickou kondici a zdravé tělo. Naše kondice se neustále zlepšuje, budujeme svaly a odstraňujeme nezdravý tuk, který způsobuje špatné fungování vnitřních orgánů. Sportování, zejména venku, podporuje lepší okysličení organismu, efektivnější práci mozku, dýchacího ústrojí a srdce.

Kromě předvádění štíhlého a zdravého těla se můžeme těšit i ze zdravější psychiky a větší spokojenosti se životem. Vzpřímený postoj a pevnou páteř udržíme déle než naši přátelé. Sport je také skvělá příležitost, jak trávit čas s přáteli a rodinou. Aktivní odpočinek nám jistě poskytne více zábavy než sledování televize.

Jaké vitamíny posilují naši imunitu?

Při zdravém životním stylu musíme brát ohled i na počasí za oknem a životní styl. V případě, že jsme vystaveni stresu, měnícímu se počasí nebo jiným faktorům, které oslabují náš organismus, stojí za to zásobit se živinami posilujícími naši imunitu. Mezi ně bezesporu patří ovoce a zelenina, ale také libové maso a různé šťávy. Jaké konkrétní vitamíny posilují naši imunitu?

Klasicky je vitamin C brán jako ten, který nejvíce zlepšuje stav naší imunity. Do této skupiny však patří i vitamíny A a E, ty ze skupiny B (zejména B6). Jejich provoz je rozmanitý.

Vitamin A posiluje bariéru, přes kterou mohou pronikat mikroby, vitamin E je silný antioxidant, který zabraňuje rozvoji volných radikálů a vitamin B6 posiluje celkovou imunitu organismu. Vitamin C, mimo jiné podporuje tvorbu kolagenu a zabraňuje volným radikálům. Proto se vyplatí zavést tyto vitamíny do svého jídelníčku ve formě přírodních produktů.

Zdraví