Smrtelné zdravotní následky? Změňte svůj životní styl

Smrtelné zdravotní následky? Změňte svůj životní styl

Sport může přinést mnoho výhod, zvláště ve společnosti tak silně stigmatizované nemocemi, obezitou a rakovinou. Ateroskleróza, cukrovka, vysoký cholesterol a krevní tlak, střevní a žaludeční potíže – to vše začíná v moderních společnostech stále rychleji.

Problémy s těmito neduhy se již začaly stále častěji objevovat u žáků základních škol, což ukazuje, kam až zašel lidský zvyk mlsat, tučná jídla, zpracované složky potravin. Rychlá, široce dostupná a levná příprava jídel se stala tak běžnou, že v mnoha regionech ani není možné koupit zdravé a přírodní potraviny přímo od ekologického zemědělce či chovatele.

To vše činí zdravotní problémy nejbohatších společností nejspektakulárnějšími a bez změny celostního přístupu k životu u nejmladších lidí bude v budoucnu velmi obtížné vytvořit základy zdravé a racionální společnosti.

Podstata zdravé výživy

V dnešní době stále více lidí mluví o důležitosti zdravého a racionálního stravování. Jídlo by nám mělo poskytnout palivo na celý den aktivity. Závisí na tom vzhled naší pokožky, nehtů, to, jak se cítíme a zda správně funguje náš imunitní systém. Mnoho lidí si neuvědomuje, jak moc si mohou ublížit tím, že jí pouze nezdravé jídlo.

Všichni musíme jíst pravidelně. To znamená, že bychom měli jíst asi pět jídel denně, v pravidelných intervalech. Nejlepší je mít každý den stejné časy. Kromě toho je nejlepším způsobem, jak jídlo připravit, upéct je v nálevce nebo v páře. Můžete se také rozhodnout pro grilovací pánev. Naše strava by také měla obsahovat mnohem více zeleniny a obilných výrobků a mnohem méně masa a mléčných výrobků. Velmi důležité je také vypít každý den alespoň dva litry neperlivé minerální vody.

Prodejny zdravé výživy

V posledních letech se v České republice objevila móda zdravých a biopotravin. Stále více lidí se rozhodlo přehodnotit svůj jídelníček. Ukazuje se, že stále jíme hodně zpracovaných potravin velmi nízké kvality. Zejména při péči o naše děti bychom tuto skutečnost měli reflektovat a rozhodnout se ji změnit.

Obchodů s bio a bio potravinami je u nás mnoho. V současné době se taková prodejna najde v každém městě, dokonce na každém sídlišti. Bohužel potraviny prodávané v takových obchodech jsou o něco dražší než ty, které můžeme koupit v hypermarketu.

Je to dáno především tím, že výrobcům biopotravin vznikají mnohem vyšší náklady. Při pěstování rostlin a zvířat nepoužívají žádné chemikálie. Kromě toho musí získat příslušné certifikáty od specializovaných certifikačních orgánů. Vyplatí se však utratit trochu více peněz za spolehlivé a zdravé produkty, které našemu tělu poskytnou to nejlepší.

Zdraví