Víte, jak vybírat doplňky stravy?

Víte, jak vybírat doplňky stravy?

Velké množství doplňků stravy dostupných na trhu může být zastrašující a může být obtížné rozhodnout se nebýt konkrétní. Nejprve je nutné najít odpověď na otázku: čeho chceme dávkováním léku dosáhnout. Chceme tělu poskytnout pouze kompletní sadu cenných ingrediencí a obávat se, že strava, kterou používáme, není dostatečně pestrá? Nebo snad doufáme, že nám suplement pomůže dosáhnout kýženého efektu, hubnutí nebo nárůstu svalové hmoty? Když si odpovíme na tuto klíčovou otázku, budeme vědět, kde hledat ten správný přípravek.

Poptávka po minerálech a vitamínech závisí na našem věku, kondici a pohlaví. Jisté však je, že je musíme zajistit, aby naše tělo správně fungovalo. Pokud zaznamenáme rušivé příznaky, stojí za to zkontrolovat, zda naše tělo nepřijímá dostatek mikro a makro prvků.

Mnoho lidí si chce v tréninku pomoci suplementy, použít je k doplnění síly a energie nebo ke stimulaci svalového růstu. Typ směsi však závisí na síle tréninku a kondici cvičícího. Vyplatí se svěřit výběr kondicionéru odborníkovi: instruktorovi nebo trenérovi.

Doplňky neodpouštějící tuk

V boji s tukem se používají různé prostředky k dosažení co nejlepšího a nejrychlejšího efektu. Suplementy mohou být v tomto souboji také extrémně užitečné, ale měli byste vědět, po čem sáhnout a v jakém okamžiku.

Názory na doplňky na hubnutí se různí, ale odborníci na výživu se shodují v jednom: žádné opatření neudělá zázraky, pokud ho nedoprovází správná strava a fyzická aktivita. Některé doplňky však stimulují spalování tuků během tréninku a přeměňují je na energii, kterou potřebujete. Takto funguje L-karnitin, který je běžnou složkou přípravků na hubnutí. L-karnitin zvyšuje metabolismus tuků a zabraňuje jejich hromadění, je také zodpovědný za celý metabolismus tuků v lidském těle.

Odborníci na výživu také doporučují přípravky obsahující Omega-3 mastné kyseliny. Studie ukazují, že pokles tělesného tuku u lidí, kteří užívají tento doplněk, je v průměru o 20 % větší než u těch, kteří jej neužívají. Nelze ignorovat skutečnost, že užívání Omega -3 je mimořádně prospěšné pro zdraví, zejména pro kardiovaskulární systém.

Jak doplňky používat?

Někteří lidé si myslí, že koupí doplňku radikálně změní jejich svaly a postavu. Nic nemůže být chybnější. Užívání doplňků stravy vyžaduje dodržování několika pravidel.

Při výběru živin bychom neměli spoléhat na špatné znalosti prodejce ani vlastní. Nejlepší volbou je ta, která nám poskytne preparát splňující naše očekávání. O radu bychom měli požádat osobního trenéra nebo kompetentního prodejce v stacionárním obchodě. Vyplatí se také pečlivě hledat informace na internetu. Navíc se nebojte zaplatit více, pokud doplněk pochází z legálního zdroje a má prokázaný účinek. Levné doplňky z internetových aukcí jsou většinou vyhozené peníze.

Zásadní je užívání doplňků dle doporučení výrobce. Ohromující efekt nám to však nezaručí. Abychom získali svaly snů, potřebujeme systematický trénink a správnou stravu. Suplementace je doplňkem k celku a může urychlit účinky.

Rady pro sportovní studenty